Làser de díode acoblat de fibra estabilitzada de 976 nm i 60 W de longitud d'ona
L'eficiència d'absorció de la fibra de guany a la banda de 976 nm és 2-3 vegades la de la banda de 915 nm. Una major eficiència d'absorció significa que la fibra de guany necessària és més curta, la qual cosa comporta una sèrie d'avantatges tècnics com ara efectes no lineals reduïts. També estalvia part del cost del material de la fibra de guany. A més, l'avantatge de cost que aporta l'eficiència òptica (l'eficiència òptica de la font de bomba de banda de 976 nm és aproximadament un 10% superior a la de la font de bomba de 915 nm) reflecteix encara més la rendibilitat de la solució de bomba de 976 nm en làsers de fibra d'alta potència.
Característiques:
Díodes làser estabilitzats amb potències de sortida 60W
Longituds d'ona centrals 976 nm
Fibra: 105um/0.15NA/2m/extrem nu

Especificació:
Número d'article: FC976WS60
| Òptic | |
| Longitud d'ona central | 976 nm |
| Tolerància a la longitud d'ona | ± 0,5 nm |
| Potència de sortida | 60W |
| Fibra | |
| Radi de flexió de la fibra | >60 mm |
| Diàmetre del nucli de fibra/revestiment/tampó | 105um/125um/250um |
| Apertura numèrica de fibra | 0,15 NA (95%) |
| Elèctric | |
| Corrent de funcionament Iop | 9.2A |
| Llindar de corrent Ith | 0.6A |
| Tensió de funcionament Vop | 13V |
| Eficiència de pendent | 7W/A |
| Eficiència de conversió d'energia | 50% |
| Tèrmica | |
| Temp. de funcionament. | -10 ~ 40 graus |
| Temp. d'emmagatzematge | -20 ~ 80 graus |
| Coeficient | -0,02 nm/grau |
Dibuix:

Etiquetes populars: Proveïdors de làser de díode acoblat de fibra de 976nm 60W de longitud d'ona estabilitzada, fabricants Xina, fàbrica, venda a l'engròs, fabricats a la Xina










