Làser de díodes acoblat de fibra 1064nm 106nm
El mòdul de bomba de 976nm utilitza l'estabilització de FBG per "bloquejar" la longitud d'ona d'emissió . Proporciona un espectre de banda estreta lliure de soroll, fins i tot sota canvis de temperatura, corrent de conducció i de retroalimentació òptica . que la selecció de longitud d'ona està disponible per a aplicacions que requereixen el major rendiment del control de l'espectre amb les potències més altes disponibles .}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}
Els mòduls làser estabilitzats per l’espectre proporcionen fonts làser potents i extremadament estables amb amplades de línia estretes ideals per a aplicacions científiques que inclouen espectroscòpia Raman d’alta resolució, microscòpia confocal i interferometria .


Detalls ràpids
Interval de temperatura de funcionament de 15 a 35 oC .
Longitud d’ona/coeficient de temperatura 0,3nm/OC
Monitor integrat Photodiode, refrigerador termoelèctric i termistor .
Fibra: 200UM/0,22NA/1M/SMA905 (connectors SMA opcionals)
Hi ha una altra potència de sortida disponible
Fitxa específica:
Element no .: fc1064dl10
| Òptic | Valor típic |
| Longitud d'ona del centre λ | 1064nm |
| Tolerància a la longitud d’ona | ± 20nm |
| Potència de sortida | 10W |
| Elèctric | |
| OPERIAL IOP actual | 9A |
| Llindar actual ith | 0.7A |
| VOP de tensió de funcionament | 3.5V |
| Eficiència de conversió de potència | 30% |
| PD corrent | 200 ~ 2000UA |
| Termistor ((K ω)/ (25 graus) | 10±3%/3477 |
| Fibra | |
| Diàmetre del nucli de fibra | 200um |
| Apertura numèrica de fibra | 0,22NA |
| Connector de fibra | SMA905 |
| Tèrmic | |
| Tempera de funcionament . | 15 ~ 35 graus |
| Wave temp . coeficient | -0.3 nm/ grau |
Dibuix


Etiquetes populars: Proveïdors de làser de díodes acoblats a 1064nm 1064Nm, fabricants de la Xina, fàbrica, a l'engròs, elaborats a la Xina










