Làser de díode acoblat amb fibra de longitud d'ona estabilitzada de 150 W 969 nm
Un làser de díode acoblat amb fibra estabilitzada de 150 W i 969 nm de longitud d'ona és un dispositiu làser d'alta potència que emet llum a una longitud d'ona fixa de 969 nm. És fàcil d'integrar als sistemes òptics existents i permet un posicionament flexible de la font làser. També garanteix que la sortida del làser sigui precisa i repetible, el que el fa ideal per al seu ús en aplicacions com l'espectroscòpia i la metrologia.


Visió general
El díode làser consta d'una barra làser semiconductora que està muntada en un dissipador de calor i acoblada a una fibra de nucli d'105um amb una obertura numèrica de 0,22. La fibra lliura la llum làser a l'objectiu amb alta eficiència i baixa pèrdua. El díode làser té un paquet de 2-pins tancat hermèticament que mesura 160 mm x 73 mm. El corrent i la tensió de funcionament són de 13 A i 35 V, respectivament. El corrent llindar és 1A.
Especificació
Núm. d'article: FC969WS150
| Òptic | Valor típic |
| Longitud d'ona central | 969 nm |
| Tolerància a la longitud d'ona | ± 1 nm |
| Potència de sortida | 150W |
| Fibra | |
| Nucli de fibra | 105um |
| Longitud de la fibra | 1m |
| Apertura numèrica de fibra | 0.22NA |
| Elèctric | |
| Corrent de funcionament | 13A |
| Llindar de corrent | 1A |
| Tensió de funcionament | 35V |
| Tèrmica | |
| Temp. de funcionament. | 25 graus |
| Temp. d'emmagatzematge | -30~70 graus |
| Temp. d'ona. Coeficient | -0.03nm/grau |
Dibuix del paquet

Etiquetes populars: Proveïdors de làser de díode acoblat amb fibra de longitud d'ona estabilitzada de 150w 969nm, fabricants Xina, fàbrica, venda a l'engròs, fabricats a la Xina










